KONST / Ramar / Ram 4377782
*
nr 437 7782
Ram
1800-tal. Innermått 73 x 101
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2006
kl 17:17:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 20:47:08
1
800 kr
6/11 11:27:37
2
1.000 kr
6/11 13:23:16
3
1.000 kr
6/11 13:24:10
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
*
Ram
nr 437 7782
Ram
1800-tal. Innermått 73 x 101
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 20:47:08 | 1 | 800 kr |
6/11 11:27:37 | 2 | 1.000 kr |
6/11 13:23:16 | 3 | 1.000 kr |
6/11 13:24:10 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42 -
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26